Dobít kredit online

T-mobile 

O2

Vodafone

BleskMobil

FAYNmobil

KAKTUS mobil

Tesco Mobile

Sazka Mobil

MOBIL.cz

Nechce se Vám kvůli dobití kreditu chodit pokaždé do bankomatu nebo na prodejnu Vaše telefonního operátora? Máte plné zuby neustálých pochůzek po bankách a čekání ve frontě? Bojíte se vykradačů bankomatů? Není nic jednoduššího než veškeré dobíjení kreditu vyřešit z pohodlí domova. Bez stresu, rizik a prodlev. Stačí prostě nabít kredit online.

Jak dobít kredit na internetu? Máte v zásadě několik možností. Můžete využít internetové bankovnictví, online platbu platební kartou či zvláštními kupony nebo možnost dobití z tzv. „vyúčtování“.

Internetové bankovnictví

Tento způsob je jednoduchý a opravdu bezpečný. Stačí se přihlásit do svého bankovního účtu přes internet a zvolit možnost Dobíjení kreditu. Pak jen zvolíte telefonní číslo, jehož kredit chcete dobít a částku, kterou ho chcete dobít. Můžete si také nechat poslat sms s potvrzením o provedení platby. Zaplacená částka se Vám odečte z účtu a mobil tak můžete mít dobitý během ani ne dvou minut.

Tato metoda má jediné riziko – pokud zvolíte banku, s níž nemá Váš operátor uzavřenou smlouvu, není možné kredit přes internetové bankovnictví dobít. Většina operátorů má ovšem smlouvy s většinou velkých bank, problém snad může být jedině s Fio Bankou, se kterou kupříkladu Vodafone nebo T-Mobile smlouvu uzavřenou nemá. Výše částky, kterou si můžete jednorázově dobít, se pohybuje obvykle v rozmezí 200-9999,- Ale každá banka to může mít trochu jinak a kupříkladu Česká spořitelna má nastavený horní limit maximálně 1000,-.

Platba kartou

Další možnost je zaplatit kreditní kartou přes internet. Stačí na internetových stránkách Vašeho operátora vyhledat možnost Dobít platební kartou. Pak musíte jen zadat částku, kterou chcete dobít, telefonní číslo, na které chcete částku poslat a e-mail pro potvrzení o platbě. Vzápětí budete přesměrováni na druhý formulář na stránce Vaší banky, kde zadáte číslo karty a její identifikační údaje. Částka, kterou můžete touto metodou jednorázově dobít, se opět pohybuje v rozmezí dvou stovek až několika tisíc. Jak vidíte, dobít kredit na internetu není vůbec těžké a o provedené platbě navíc budete informování sms.

Pozor ale, ne všechny karty jsou operátory přijímány jako platné. Je důležité zkontrolovat si, jestli Váš operátor danou platební kartu podporuje a je s ní tedy možno platit. Českou platební kartou také zpravidla nelze kredit dobít v zahraničí.

Platba kuponem

Další, ovšem už poněkud náročnější možností je internetové dobíjení pomocí kuponu. Tuhle možnost asi příliš často neužijete, ale je dobré o ní vědět, zejména pokud dostanete dobíjecí kupon jako nečekaný dárek. Kupon můžete zakoupit v prodejnách, trafikách a dalších prodejních místech. Na webové stránce Vašeho operátora najdete políčko „Dobíjení kuponem“. Stačí jen zadat unikátní číslo napsané na kuponu a telefonní číslo, na které chcete částku zaslat. Ale pozor, ne všichni operátoři dobíjení kuponem přes internet podporují.

Dobíjení z vyúčtování

Většina mobilních operátorů také nabízí speciální službu. V ní si nastavíte, jak často a jakou částkou chcete svůj kredit dobíjet. Případně jaká je hranice, po jejímž překročení si přejete dobít kredit. Tak si například můžete nastavit, že chcete každé první pondělí v měsíci dobít mobil částkou 200,- nebo že se má Váš kredit znovu nabít o 200,- pokaždé, když klesne pod 60,-. Výhodou této možnosti je, že nemusíte pokaždé platit za každé dobití zvlášť, ale zaplatíte najednou při Vyúčtování poskytovaných mobilních služeb.

Podmínkou této volby je přihlášení do aplikace internetové správy mobilního účtu. Tam si pak můžete požadované parametry nastavit. Nevýhodou je, že pokud nestihnete zaplatiti včas, bude Vaše číslo zablokováno. Většinou se tak děje do sedmi dnů od nezaplacení vyúčtování. Ale stačí jen zjistit číslo dlužné částky a co nejrychleji ji zaplatit. Operátor Vám pak číslo do 24 hodin odblokuje.

Jak vidíte, dobití kreditu přes internet je velmi jednoduché a pohodlné. Tak proč to nezkusíte také?