Nokia 150

4/5 (1)

Nokia 150 je prvním „novodobým” mobilním telefonem z dílny společnost HMD Global. Na trh se dostala ve dvou variantách – klasické a dual SIM. Pojďme se na ně podívat blíže.

Základní informace

Jedná se o klasický tlačítkový telefon. Tělo bylo vyrobeno z polykarbonátu, což propůjčuje telefonu, přestože je stále plastový, vyšší odolnost a pevnost před mechanickým poškozením v podobě oděrek. Ve verzi dual SIM nabízí dva sloty na mini SIM.

Parametry Nokie 150

Nokia je vybavena 2,4″ QVGA displejem o rozlišení 240 × 320 obrazových bodů a mezi její klíčové přednosti patří především nadstandardní výdrž baterie umožňující plných 22 hodin hovoru. Telefon je rovněž osazen fotoaparátem s LED bleskem a rozlišením 0.3Mpx. Blesk současně najde využití i coby přisvětlovací dioda.

Velikost interní paměti činí 4 GB. Nechybí ale možnost rozšířit kapacitu telefonu pomocí microSD karty až na 32 GB. To uvítají zejména ti, kteří chtějí z telefonu poslouchat hudbu. Kromě FM rádia můžete totiž telefon využít i coby mp3 přehrávač. Sluchátka si pak zapojíte prostřednictvím standardního jacku 3,5 mm. Požadovaná data můžete do svého mobilu nahrávat i za pomocí Bluetooth 3.0 s funkcí SLAM. Kdo by chtěl využít možnost stahování z internetu, musí počítat s tím, že tento model nepodporuje 3G sítě.

Závěrečný verdikt:

Sympatické jsou na telefonu i jeho rozměry rozměry 118 × 50,2 × 13,5 milimetru a váha 81 gramů. Nokia 150 je tak určena především nenáročným uživatelům, kterým nevyhovují moderní smartphony, upřednostňují tlačítkové klávesnice před dotykovými displeji a využijí dlouhou výdrž na jedno nabití (přes standardní micro USB konektor).

Příznivá je i cena, Nokia 150 se „vejde” pod hranici 1 000 Kč, konkrétně se coby novinka na konci roku 2016 začala prodávat za 800 Kč. Dostupná je ve dvou barevných variantách: černá a bílá.

Rozměry [mm]: 118.0 x 50.2 x 13.5
Hmotnost [g]: 81.0

Ohodnoťte prosím tento telefon

Redakce Author