Nokia 216 – klasika, která nezklame

3.67/5 (6)

Telefon Nokia 216 je posledním v řadě klasických tlačítkových telefonů od společnosti Microsoft, další se již vyrábět nebudou. Proto jestli hledáte spolehlivý telefon, s podporou základních funkcí, bez zbytečných příkras, které mnozí uživatelé nikdy neupotřebí, je na čase se po nějakém poohlédnout. Nokia 216 jistě splní vaše očekávání a to vše za velmi příznivou cenu.

Příjemně vás překvapí displej o velikosti 2,4“, který není u tlačítkových telefonů úplnou samozřejmostí. Velikost displeje oceníte například při čtení SMS, prohlížení fotografií a videí, které zachytíte hlavním fotoaparátem s rozlišením 2 Mpix. Jako bonus má přístroj i přední selfie fotoaparát.

Hlavní výhodou telefonu je pohotovostní režim, ve kterém vydrží bez nabití až 19 dní, doba hovoru může být až 18 hodin, takže za sebou nebudete muset věčně tahat nabíječku.

Za zmínku určitě stojí i funkce bluetooh, internetový prohlížeč Opera Mini, nebo předinstalovaná aplikace Facebook. Velmi praktická je také funkce LED svítilna, takže už nebudete odemykat po tmě. Posvítit si můžete prakticky na cokoliv.

Nokia 216 vás zaujme svým moderním hranatým vzhledem připomínajícím chytré telefony. Její nízká cena se však podepsala na kvalitě materiálu, ze kterého je vyrobena. Tento drobný detail se však nechá s ohledem na její další výhody snadno přehlédnout.

Přístroj se hodí pro nenáročné uživatele, seniory, můžete jej využít jako náhradní telefon, nebo jej pořídit svým potomkům jako první telefon. Hlavní funkci telefonování a psaní SMS plní s přehledem, další funkce jsou příjemným bonusem.

Rozměry [mm]: 118 x 50,2 x 13,5
Hmotnost [g]: 82,6

Ohodnoťte prosím tento telefon

Redakce Author