Recenze mobilu Nokia 515

4.17/5 (6)

Pokud jste nepropadli chytrým dotykovým mobilům nebo vám z nějakého důvodu začaly vadit, tak je ten správný čas se podívat po telefonu s klasickou klávesnicí. Nechcete-li jen nějaký obyčejný plastový, pak rozhodně je dobré popřemýšlet nad Nokií 515. Bude vás totiž elegantně reprezentovat.

Malý a elegantní klasický mobil

Nokia 515 je veliká akorát tak do dlaně, ve které se celá schová. V té mužské určitě, v dámské dlani bude kousek vykukovat ven. Na designu výrobce vůbec nešetřil. Má totiž kovové tělo, které zaručuje, že vydrží o hodně více než obyčejný mobil plastový. Jak displej, tak i klávesnici kryje odolné sklo Gorilla Glass. Hliníkový kryt dobře a pevně sedí, nikde nic nevrže.

Úhlopříčka displeje je 2,4 palce s rozlišením rozlišení 320 × 240 pixelů a její čitelnost v běžném prostředí je více než dobrá. Horší je to už na slunci, ale s tím musí uživatel počítat. Telefon nemá wi-fi a k internetu se připojuje přes 3G prostřednictví paketových dat. Nečekejte od toho kdovíjakou rychlost, není to přeci smartphone. Přesto si vše důležité na internetu prostřednictvím Opera mini přečtete. Nokia 515 pracuje ještě pod vlastním operačním systémem Nokia Series 40 6th Edition. Má propracovaný systém kontaktů, kdy si ke každému jménu můžete přiřadit vlastní zvonění a fotografii. A nejen to, ale i adresu, narozeniny, sociální účty apod. Kvalitně je zpracován i kalendář s upomínkami či událostmi.

Hudební přehrávač i fotoaparát

Nokia 515 vám umožní přehrát si vaše oblíbené písně. Na paměťovou kartu (není součástí balení) se jich vejde celá hromada a hudební přehrávač má průměrný zvuk. S tříděním skladeb vám pomůže hudební knihovna a skladby můžete řadit dle umělce, alba nebo i žánru. Dnes fotí každý a všechno. Ještě aby Nokia 515 neměla fotoaparát. Má, a to dokonce 5MPx, chybí mu však autofocus. Ale umí skložit panoramata a má blesk, tak se to tím vyrovná. Fotky nedělá mobil až tak špatné. Určitě se s nimi budete moci pochlubit i na sociálních sítích. Dokonce s Nokií 515 natočíte video.

Nokia 515 je mobil pro toho, kdo chce hlavně telefonovat, psát SMS a občas i něco pěkného vyfotit.

 

Rozměry

Výška 114 mm
Šířka 48 mm
Hloubka 11 mm

Ohodnoťte prosím tento telefon

Redakce Author