Telefonní Chuck Norris versus aligátor, to je srovnání Nokie 3310 a Aligatora D920

Zatím nehodnoceno

Důvodů, proč si koupit „hloupý“ telefon, je mnoho. Buď nejste zastáncem rychlého technologického pokroku, anebo třeba hledáte vhodný telefon pro své rodiče. Telefony bez dotykového displeje a bez operačního systému ještě nevymřely, naopak se jejich prodej vyplácí natolik, že Nokia se rozhodla obnovit svého telefonního „Chucka Norrise“. Řeč je o Nokii 3310, kterou v této recenzi srovnáme s klasickým a velmi rozšířeným Aligatorem D920.

Klasika versus barevnost

Na první pohled je zřejmé, že Nokia 3310 dorazí v novém, moderním a veselém kabátu. Zatímco Aligatora můžete zakoupit pouze v černé barvě, novější Nokia bude mít hned čtyři barevné varianty, a to žlutou, červenou, černou a šedou. Velikost displejů je stejná, ale Nokia 3310 má displej nejen stylově zaoblený, ale také vybavený polarizační vrstvou pro lepší čitelnost na přímém slunci.

Vnitřní parametry

Nokia 3310 se opírá o většinu proslulých vlastností své předchůdkyně, baterie o hodnotě 1200 mAh vydrží až 22 hodin telefonování a 31 dní v provozu, Aligator má však baterii ještě o něco lepší s hodnotou 1450 mAh. Naopak Aligator ztrácí na Nokii u fotoaparátu, který má rozlišení pouze 1,3 Mpix, zatímco Nokia 3310 má rozlišení 2 Mpix. Oba telefony mají k dispozici bluetooth, rádio, vibrace a různé druhy vyzvánění. Aligator má na rozdíl od Nokie možnost využití dvou SIM karet, lze tedy snadno rozlišit pracovní hovory od soukromých.

Ačkoli jsou vnitřní parametry obou telefonů velmi podobné, vzhledově jsou telefony nezaměnitelné. Nokie je o několik milimetrů větší a tlustší, ale i přesto je stále akorát tak do ruky. Klávesy u Nokie jsou rozdělené a hezky zakulacené, proto bude psaní příjemnější spíše na tomto telefonu. Celkově ve srovnání vyznívá lépe Nokia 3310, ačkoli výkonnostně mezi ní a Aligatorem D920 nejsou velké rozdíly. Nicméně Nokia se opírá o pověst své starší sestry a staví na již osvědčených vlastnostech, které doplňuje moderními vychytávkami jako fotoaparát s LED diodou nebo přehrávač MP3.

Ohodnoťte prosím tento telefon

Redakce Author